פשוט

Posted by: on Jan 25, 2013 | No Comments

לרוב כשאדם רואה צבע, צורה, דמות, דפוס התנהגות, הוא משייך אותם לאופן בו הוא מביט, להשקפה הקיימת בתוכו. אינך יכול לדעת בוודאות מה האדם מולך באמת מרגיש או חושב אלא אם אתה שואל דעתו ללא שפיטה ומקשיב.

אתה לא חייב לקבל את מה שהוא אומר ואולי אפילו להטיל ספק בדבריו. אך ברגע שהשאלה נשאלת מהלב וההקשבה נובעת מהלב, ללא שיפוט, ללא רצון לקבל את התשובה על מנת להצדיק את עצמך – מתקבלת תשובה מדויקת.

התעסקות בשכנוע פנימי למטרת ביסוס מחשבה או הצדקת פעולה מוכרים לבני האדם. לא אחת נראה כי האדם קשוב. אך במבט מעמיק יותר ניכר כי הוא כביכול מקשיב או לחילופין מקשיב דרך האגו. זאת במקום פשוט להקשיב לדברי האדם ממול. להביט ולהרגיש את מה שהוא מתאר.

גם אם לא מרגיש לך שהוא צודק, let it go, זה אצלו !

הדרך היחידה שנוכל לעזור ולקדם את התקשורת ואת ההבנה, ואפילו לחסוך זמן ואנרגיה מבוזבזת היא פשוט לפנות מקום, להקשיב ולקבל את האחר כפי שהוא. בני האדם שונים יותר מאשר דומים. על מנת ללמוד עולם, ללמוד בני אדם, מתפקידנו להיות קשובים לאמת. יהירות היא אשליה.

אין מדובר בחמלה. קיימים פרטים קטנים המרכיבים את העולם האנרגטי. כלי הקשב וההאזנה יפתחו אתנו במהירויות שעדיין לא חווינו. פני הדברים יתבהרו וייכנסו לתוך עולם הבהירות דרך שער הבהירות. בנקודה זו נוכל לתת דגש לחשוב באמת. השפיטה והאגו ייעלמו וידעכו. כל זאת, דרך השקט…

IMG_2299

Leave a Reply