שני הברי

מוסיקאית, יוצרת ומטפלת הוליסטית.

אני חשה, מתנועעת, שרה, נוגעת ברובדי האדם שנמצא מולי ויוצרת החוצה אור. דרך הנגינה, השירה, התנועה, היוגה והמגע – אני שוזרת עצמי, כחוט שני, במרווחים הקיימים בין הרוח, הגוף והנפש של המטופל. הכלים הטיפולייםאותם רכשתי מאפשרים לי את הקשב המדויק ואת יכולת ההתכווננות במהלך הטיפול.

IMG_1577-about

נולדתי אל עולם עטוף צלילים. סיפורים על מוסיקה מילאו את ביתי מאז ומעולם. אך יחד עם זאת, במהלך ילדותי, הבנתי שאני שייכת גם לעולם המסתורי של כבדי השמיעה. החיצוניות הגדושה בצלילים, לצד עולם השקט הפנימי שהתקיים בתוכי כילדה, יצרו בי יכולת הקשבה פנימית ייחודית.

כבר מגיל צעיר מאד עיבדתי שירים והופעתי בצמדים ובשלישיות ווקאליות. שמיעתי הפנימית הייתה לי ככלי למידה לנגינה בפסנתר ובגיטרה, ללא מורה. מאוחר יותר, כאשר העתקתי את מגוריי לניו יורק, נחשפתי להבנה אדירה שכיוונה אותי, אל עולם הטיפול על ידי מוסיקה וקול. לימודי פיתוח קול בשיטת אלכסנדר יצרו בי רובד נוסף להבנת עולם הצלילים: הקול האנושי, המחובר לגוף, הוא בעל השפעה עצומה לריפוי ולאיזון מכלול האדם (גוף, נפש, רוח).

היה זה תחילתו של מסע מיוחד בו ליקטתי מידע ואומנויות ריפוי שהרחיבו את תודעתי לקשב ולצליל, החיצוני והפנימי, בו זמנית. גיליתי כי הקול והמגע שלי, מאד דומים. עולם המוסיקה עתיד היה להיכנס אל העולם הטיפולי ולהתמזג עמו לעשייה מעצימה.

בזמן שהותי בניו יורק, גדלה סקרנותי לעולם השיאצו והמגע. במהלך השנתיים בהן למדתי פילוסופיה ומגע, התחדדו בי תובנות לגבי אופן התקשורת בין בני האדם ליקום. התובנות לגבי עצמי חלו כאשר הבנתי שאני- גופי מהווה תיבת תהודה למכלול הצלילים ההרמוני, אותו אני חשה בתוכי מול כל אדם.

לאחר כחמש עשרה שנים של עשייה מוסיקלית ורכישת כלים טיפוליים כשיאצו ויוגה, חזרתי ארצה וחברתי לראם הראובני, מורה ליוגה ומוסיקאי. דרכינו הצטלבו לא פעם עוד בניו יורק. שיתוף הפעולה שנוצר בינינו, יילד יצירת מופת בשם “pure heart”, הנמכרת ברחבי העולם. הדיסק המכיל מוסיקה מדיטטיבית נוצר יחד עם ראם ומארק וויטוול, מוריי בתחום היוגה, יחד עם מקבץ בלתי מבוטל של מוסיקאים נפלאים.

הפקת הדיסק  גרמה לי להיפתח לעולם הפנימי של התנועה הפנימית. היוגה, סמל לחיבור בין התנועה הפנימית לחיצונית, נעמדה בפתח דלתות תודעתי.

כך, במשך השנים, זרם נתיב חיי על פני המוסיקה, התנועה,היוגה והשיאצו.

המשכתי ליצור מוסיקה והקשב הפנימי שלי התחדד, עולמות רחבים של הבנה נבטו בי.

כנווד, שאמנם דרכו טובה על לבו, חשתי “שהגעתי הביתה”, כאשר נתקלתי בקערות הטיבטיות הקסומות.

לראשונה נחשפתי לצלילן במהלך טיפול בים המלח, בו צפתי על מי המלח הכבדים, במפגש מטפלים בשיטת הווטסו (שיאצו בתוך המים). החוויה הייתה עצמתית מאד. נשאבתי כולי אל תוך החיבור המוסיקלי עם המים, נפתחתי לשילוב בין מים,ריפוי וצלילים.

בזכות כל אותם כלים שאספתי:

  • יוגה
  • אקרו יוגה (therapeutic flying)
  • שיאצו
  • הילינג דאנס
  • קערות טיבטיות

כל אותן דקויות טיפוליות התלכדו לכדי יכולת מאוד חדה וממוקדת

להתכוונן לאחר.

היכולת אמיתית לטפל באי שקט דרך כל השקט – הוא שמצאתי בנתיבים השונים.

מאותו הרגע הבנתי כיצד כל חיי מחוברים לכדי מהות אחת, מהות החיבור. עשייתי במהלך עשרים השנים האחרונות הובילו אותי לידיעה הברורה כי מהות החיבור, שהייתה קיימת בי מאז ומעולם, מתממשת ויוצאת כעת לאוויר העולם. הקערות הטיבטיות פתחו בי צוהר להבנה המעמיקה כי השקט הפנימי שלי, גורם לכוח העשייה בי לפעול בצורה שונה, חדה ומדויקת יותר. בעיניי, אותו שקט הוא הכוח הכי עצמתי שקיים. השלווה הקיימת בו, חשוב להבין, אינה רפויה אלא מוחזקת, אך ממקום משוחרר.

560775_10151219396428485_2095015698_n-(1)

IMG_2721

מורי לדרך:

תודה מיוחדת:

זוהר גולדפרב – עורכת לשונית וכתבת: https://sites.google.com/site/1zohargoldfarb/home

תודה על ביקורכם באתר, שני

258_13918147957_9759_n